zdjęcie poglądowe, źródło: pexels.com
Eko-Sanit: Co zainspirowało Cię do wyboru ścieżki zawodowej w branży HVAC?
Karolina: Już od najmłodszych lat interesowałam się naukami ścisłymi i technologią. Kiedy zetknęłam się z tematyką wentylacji i klimatyzacji, fascynacja tą dziedziną tylko się pogłębiła. Widziałam w niej możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które mogą wpływać na jakość życia ludzi.
Eko-Sanit: Jakie wyzwania napotkałaś jako kobieta pracująca w branży wentylacji?
Karolina: Na początku musiałam zmierzyć się z pewnymi stereotypami związanymi zajmowaniem stanowisk postrzeganych jako „męskie. Ale, poprzez wytrwałość i ciężką pracę, udało mi się zdobyć szacunek kolegów z pracy i klientów.
Eko-Sanit: Jakie aspekty Twojej pracy najbardziej Cię pasjonują?
Karolina: To, że każdy projekt jest inny i wymaga unikalnego podejścia. Mogę realizować różnorodne projekty – od budynków mieszkalnych po obiekty przemysłowe. Pasjonuje mnie także aspekt twórczy pracy inżyniera – możliwość projektowania systemów, które wpływają na komfort i zdrowie ludzi. Ja wiem, że to może wydawać się dla niektórych pustym frazesem, ale mnie naprawdę moja praca cieszy i na swój sposób fascynuje.
Eko-Sanit: Jakie są Twoje przewidywania dotyczące przyszłości branży HVAC, zwłaszcza w kontekście kobiet?
Karolina: Obserwuję coraz większe zainteresowanie kobiet branżą HVAC. Wierzę, że w przyszłości będzie to środowisko jeszcze bardziej różnorodne i otwarte na talent i pomysły kobiet. Jestem pewna, że kobiety odgrywać będą coraz większą rolę w kształtowaniu przyszłości tej branży.
Eko-Sanit: Jakie rady masz dla młodych kobiet zainteresowanych karierą w branży wentylacji i klimatyzacji?
Karolina: Niech się nie zniechęcają żadnymi stereotypami. Wybór kariery w branży HVAC może być bardzo satysfakcjonujący a kobiety mają wiele do zaoferowania w tym obszarze. Warto podjąć wyzwanie, uczyć się i rozwijać swoje umiejętności.